چگونه یک طراح داخلی برای خانه خود پیدا کنم؟

شرکت طراحی

چگونه یک طراح داخلی برای خانه خود پیدا کنم؟
خلق فضا برای زندگی مسئله ای مهم به شمار می آید.
چه بخواهید در خانه خود تغییر دکوراسیون داخلی بدهید و بازسازی کنید و چه بخواهید فضای جدیدی را برای خود درست کنید،باید بدانید که به تنهایی از عهده آن بر نمیایید. ممکن است محل زندگی شما از فضای پروژه طراحی دور باشد و یا انقدر وقتتان پر است که مجال رسیدگی به پروژه مورد نظر را ندارید و یا شاید نیاز به همکاری با یک متخصص دارید تا زیبایی را به فضای مورد نظر خود بیاورید.
یک طراح داخلی به نیازها و خواسته های شما برای ساخت و طراحی فضای مورد نظرتان گوش می دهد و به شما در تنظیم زمان و هزینه های پروژه یاری می رساند.
در حقیقت طراحان منازل با ارتباطاتی که دارند موجبات کاهش هزینه و کاهش زمان پروژه را فراهم می آورند. یک طراح حرفه ای می تواند برای شما پروژه ای را با هزینه ای پایین تر انجام دهد، چرا که از تخفیف کارخانه ها و یا بهترین قراردادها اطلاع دارد.
بهتر است قبل از این که عجله کرده و به سراغ اولین طراحی که می شناسید بروید لیستی از طراحان داخلی که می شناسید را برای خود تهیه کنید، از اعتبار و تجربه آن ها آگاه باشید و بدانید که کدام طراح خواهد توانست تا شما را به نتیجه دلخواه و مطلوب شما برساند.

طراح دکوراسیون
چگونه طراح داخلی مورد نظر خود را بیابید؟
نقطه شروع این کار پرس و جو از آشنایان و دوستان است. تبلیغات سینه به سینه یکی از مهم ترین و معتبرترین راه ها در این زمینه است. شما حتی ممکن است در تهیه لیست خود به دنبال حرفه ای ترین طراحان داخلی کشور نیز باشید. بازار در حال تغییر است و شما نیاز به طراحی دارید که دانش به روز داشته باشد.
سنجش اعتبار طراح:
اولین مولفه ای که در لیست خود ذکر خواهید کرد اعتبار طراحان مورد نظر است. آیا آن ها از اعضای سازمان های ملی طراحی هستند و یا تحصیلات خود را در این زمینه ادامه دادند؟ به طور مثال در سراسر آمریکا و کانادا طراحان باید دارای یک گواهی مخصوص به نامNCIDQ باشند تا به آن ها طراح داخلی گفته شود.
در انتخاب کسی که می خواهید طراحی داخلی منزل خود را به او بسپارید بایدسلیقه فرد را در نظر داشته باشید. تحقیق کنید که در کشور شما طراحان داخلی به چه آموزش هایی نیاز دارند؟
در آخر باید از وب سایت طراحان گواهی مبنی بر معتبر بودن فرد مورد نظر خود بگیرید. گاهی نیز می توانید از طراح مورد نظر چند مرجع معتبر را گرفته و با آن ها تماس حاصل کنید تااز اعتبار فرد مورد نظر اطلاع پیدا کنید. در این راه اصلا خجالت و ترس را به خود راه ندهید.

شرکت طراحی داخلی
نمونه کارها را ببینید
مولفه بعدی در لیست شما باید بررسی نمونه کارهای افراد مورد نظر باشد. بسیاری در هنگام مصاحبه با فرد نمونه کارهای او رامی بینند در حالی که این مرحله باید بسیار دقیق تر بررسی شود.
یک طراح بزرگ در دیزاین منزل از نقش ها، رنگ ها، مواد،طرح ها( معاصر،سنتی و…) و مولفه ها با رنگ های متفاوت و بر طبق سبک زندگی شما استفاده می کند. در نمونه کار های فرد موردنظرتان حتما باید تعداد کمی نمونه کار ببینید که با سلیقه شما همخوانی دارد. در عکس های زیر طرح هایی آورده شده که زیبا هستند اما به بودجه هنگفتی نیاز ندارند.
در این راستا باید به هزینه ها توجه کنید چرا که با بودجه ای نامحدود هرکسی می تواند برای شما فضای فوق العاده ای طراحی کند.این مسئله حائز اهمیت است که طراح بتواند با بودجه شما برایتان فضایی را ایجاد کنند که دلخواهتان است.
در نمونه کارهایی که می بینید به دنبال طرح هایی باشید که در محدوده بودجه شما هستند، کمی بیشتر و یا کمتر فرقی نمی کند. اگر طراح داخلی معتبری را پیدا کردید که نمونه کارهای متنوعی داشت که شما را به هیجان می آورد، شک نکنید و به سراغ مرحله آخر بروید!

طراحان دکوراسیون
با او صحبت کنید
بسیاری از مردم با طراحانی کار می کنند که در شهر و یا منطقه آن ها زندگی نمی کنند. این مخصوصا بیشتر در مورد خانه های تفریحی اتفاق می افتد. باید دقت کنید تا جایی که می توانید با این فرد رو در رو صحبت کنید و اگر امکان این امر وجود ندارد از تماس های تلفنی و یا مکالمات تصویری اسکایپ استفاده نمایید.
در طی این مکالمه بهتر است به طراح مورد نظر اتاق ها و طرح هایی را نشان دهید که شما را تحت تاثیر قرار می دهد. در زیر تعدادی سوال آورده شده تا شما از طریق جواب های آن ها متوجه شوید که همکاری شما با فرد موردنظر خوب و لذت بخش خواهد بود و یا نه؟
-آیا او به حرف های شما گوش می کند و سوالاتی در مورد سبک زندگی از شما می پرسد؟
_ او از چه راهی سعی می کند تا شما را قانع کند که طرحی مناسب منزل شما هست و یا نیست؟
_ آیا او به راحتی می تواند خواسته هایی شما را بودجه موردنظرتان پیاده کند؟
_ آیا او سبک ، برنامه و سایر احتیاجات شما را در طرح می آورد؟
_ آیا او به راحتی قابل دسترس شما است؟ چرا که در این فرآیند شما نیازمند صحبت های طولانی با این فرد هستید.
اگر شما فردی را پیدا کردید که با دقت به حرف هایتان گوش می کند و آن ها را تعبیر می کند پس فرد مورد نظر خود را یافته اید.
با سه مولفه ای که در مورد انتخاب یک طراح داخلی ذکر شد، شما می توانید پیش بینی کنید که فرد قادر به انجام خواسته های شما در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما هست و یا نه؟

مطالب مشابه...

0 افکار در “چگونه یک طراح داخلی برای خانه خود پیدا کنم؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *