طراحی مطب پزشکان و اتاق انتظار (قسمت اول)

doctor d

دکتر...

شاخص

مطب پزشکان، مکانی است که برای دکوراسیون داخلی آن باید خلاقیت و ابداع‌گری داشت. مطب پزشکان جایی است که برای بیماران استرس‌زاست، بنابراین با یک دکوراسیون مناسب باید به کاهش فشارهای روحی و استرس بیماران کمک کرده برای این هدف چند راهکار ارائه می‌شود.
۱- در ابتدا اگر طراح یک مطب پزشک هستید، نوع فعالیت پزشک و تخصص او را در نظر بگیرید، برای مثال برای مطب پزشکان اطفال باید مکانی سرگرم‌کننده و شاد خلق کنید. دیوارها را با نقاشی‌های رنگارنگ بپوشانید، از اسباب‌بازی‌های مورد علاقه همان سن بهره ببرید، دیوارها را به رنگ شاد و رنگارنگ، رنگ‌آمیزی کنید و از تابلوهای مختص همان سن استفاده کنید. احتیاط کنید اسباب بازی ها امن باشد و کودک هنگام بازی با آن صدمه نبیند . برای کفپوش سعی کنید جنس نرمی مانند موکت های پرزدار استفاده کنید تا کودکان با آرامش در آن بازی کنند .
۲- سعی کنید علایق و سلایق پزشک مربوطه را به نمایش بگذارید نشان دادن علاقه شخصی پزشک کمک می‌کند بیماران احساس نزدیکی بیشتری با پزشک برقرار کنند؛ برای مثال اگر دکتر یک قهرمان ورزشی است یا به هنر دیگری علاقه دارد، از علاقه‌مندی‌هایش در دکوراسیون داخلی مطب و اتاق های انتظار  استفاده کنید و پوستر آن ها را به دیوار بچسبانید. لمس احساسات پزشک، یک حس نزدیکی لذتبخش ایجاد می‌کند.

مطالب مشابه...

0 افکار در “طراحی مطب پزشکان و اتاق انتظار (قسمت اول)”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *