طراحی مطب پزشکان و اتاق انتظار(قسمت سوم)

پزشک پزشک2

در مطالب قبلی ۴ ایده کلیدی برای دکوراسیون  اتاق پزشکان و اتاق های انتظار را شرح دادیم. اکنون ۳ مورد دیگر را بیان می کنیم:
۵- یکی دیگر از توصیه ها برای دکوراسیون داخلی این مکان، قرار دادن گل ها و گیاهان در محیط است. گیاهان آلودگی فضا را می گیرند و محیط را برای نفس کشیدن، پاکیزه می کنند. همچنین ظاهر سالم و سبز گیاهان، این ذهنیت را در بیماران ایجاد می کند که پزشک آن ها و کادر پزشکی اش، به سلامت بیماران نیز اهمیت می دهند و این خود، سبب آرامش خاطر بیماران می شود.
۶- در دکوراسیون داخلی مطب و اتاق های انتظار به موارد برطرف کننده نیازهای مهم بیماران نیز توجه کنید و اسباب آرامش آن ها را فراهم سازید، برای مثال یک جالباسی در اتاق قرار دهید، یک آب سردکن، چند جعبه دستمال کاغذی و مجله ها و روزنامه های به روز برای خواندن و مطالعه کردن روی میز بگذارید.
۷- در نهایت که یکی از مهم ترین موارد نیز می باشد، به بهداشت محیط بسیار اهمیت دهید، زیرا اتاق انتظار می تواند بستری برای انتقال بیماری ها به بیماران دیگر باشد که بدنشان از لحاظ ایمنی در شرایط بسیار پایینی قرار دارد. کف پوش ها و مبلمان را از جنس وینیلی انتخاب کنید که تمیز کردنشان راحت باشد، همچنین چند بطری ضدعفونی کننده دست هم در چند گوشه مطب قرار دهید.
با رعایت این نکات، دکوراسیونی منحصر داشته باشید.

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “طراحی مطب پزشکان و اتاق انتظار(قسمت سوم)”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *