طراحی مطب پزشکان و اتاق انتظار(قسمت دوم)

doctor  

در شماره پیشین درخصوص دکوراسیون مطب پزشکان و اتاق های انتظار، نکاتی را ذکر کردم. مکان های مختلف، طراحی های مختلف را می طلبد و چیدمان باید براساس منطق و موقعیت آن مکان صورت گیرد، یکی از مکان هایی که نیاز به دکوراسیونی منحصر و مدبرانه دارد، مطب پزشکان است، زیرا مکان بیقرارکننده و دلشوره آور است. در مطلب پیشین ۲ نمونه را ذکر کردیم، اکنون به ۲ مورد دیگر اشاره می کنیم؛
۳- بیماران نیاز به ارتباط نزدیک با پزشک خود دارند تا بتوانند به او اعتماد کنند و با خاطر آسوده خود را به او بسپارند. در دکوراسیون دیوارهای مطلب پزشکان و اتاق انتظار، نصب دانشنامه های پزشک، مدارک معتبر، جایزه ها و ره آوردهای پزشکی و مدارک معتبر پزشک می تواند راهی برای اعتماد و ایمان بیماران به پزشک باشد. همچنین یک اطلاع رسانی در خصوص بیماران قبلی و بهبود احوالشان نیز می تواند بسیار مناسب باشد.
۴- در دکوراسیون مطب پزشکان، با توجه به نوع تخصص آنها به رنگ ها دقت کنید. رنگ ها می تواند استرس زا یا آرامش بخش باشند؛ برای مثال رنگ آبی ملایم می تواند متابولیسم بدن بیماران را کاهش دهد و در آنها ایجاد آرامش کند، برعکس آبی تیره می تواند غم و اندوه را در بیماران برانگیزد یا شدید کند. بنابراین مراقب انتخاب رنگ هایتان در دکوراسیون باشید.

 

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “طراحی مطب پزشکان و اتاق انتظار(قسمت دوم)”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *