دکوراسیون منزل با رنگ صورتی

دکوراسیون منزل با رنگ صورتی

“نمونه هایی از طراحی دکوراسیون منزل با رنگ صورتی”

امروزه طراحی دکوراسیون منزل با رنگ صورتی توجه بسیاری از طراحان را به خود جلب کرده بطوریکه این رنگ در جواهرات و زینت آلات تا گوشی موبایل ظاهر شده و در لوازم دکوراسیون خانه هم جای قابلیت های زیادی دارد. اما این رنگ می تواند کمی ترسناک هم باشد. برای بعضی افراد، سایه صورتی آن، نوعی فلز غریبه محسوب می شود که به راحتی با باقی وسایل و مبلمان هماهنگ نمی شود. با این وجود اگر با رنگ مکمل خود جفت شود، این رنگ گرم تاثیر به سزایی در دکوراسیون منزل ما خواهد داشت. با تعدادی از رنگ های مکمل صورتی آشنا شوید.
صورتی کالباسی. از رنگ برنده شروع می کنیم، صورتی. صورتی و رزگلد از ترکیب رنگ های معروفی هستند که پیوندشان در آسمان ها گره خورده. بالاخره رزگلد، که به معنای طلایی گل رز است، نام دیگر طلایی-صورتی است. پس وقتی یک صورتی متالیک و غیر متالیک را با هم ترکیب می کنید، این ۲ با همکاری یکدیگر لایه ای زیبا از یک رنگ ایجاد می کنند. تصویر زیر مثال بارزی از این توضیح است. یک اتاق کودک سفید با صندلی صورتی، که نقطه کانونی آن آینه ای رزگلد است. بافت های مختلف از رنگ تقریبا یکسان، سبک اتاق و تم رنگ ساده آن را متعادل می سازد.

دکوراسیون منزل با رنگ صورتی

این اتاق خواب طوسی-صورتی هم با چراغ آویز سقفی رزگلد جان تازه ای گرفته، چراغی که انعکاسی از منسوجات صورتی روی تخت است. موقع ترکیب این ۲ رنگ سعی کنید از بافت های مختلفی استفاده کنید که با سطح صیقل و سخت این فلز در تضاد باشد. این کار ابعاد تند و تیز تزئینات متالیک دکوراسیون داخلی خانه شما را جبران کرده و فضایی لطیف تر ایجاد می کند.

دکوراسیون منزل رنگ صورتی

رنگ زمرد کبود یا کبود فام، مکمل غیرمنتظره و جذابی برای رزگلد است. طبیعت نرم و لطیف این رنگ باعث درخشش گرمای رزگلد می شود، اما این تضاد خیلی زننده و خشن نیست. تناژهای زرد و سبز پنهان زمرد کبود، تناژهای طلایی رزگلد را بیشتر چشمگیر کرده و با هم حس خورشید به وجود می آورند. موقع ترکیب این ۲ رنگ، مثل دکوراسیون آشپزخانه ای که در زیر می بینید، از گرمای وسایل چوبی برای افزودن به تناژ عسلی رزگلد استفاده کنید. یا با تضاد رنگ سفید، رزگلد و زمرد کبود را بدرخشانید.

دکوراسیون صورتی

بعد از صورتی، طوسی یکی از محبوب ترین مکمل های رزگلد است. طبیعت سرد این رنگ، شعله های زننده رزگلد را جبران می کند. رزگلد هم مانند نارنجی، شاید کمی جیغ و تند به نظر بیاید. طوسی با این رنگ درتضاد است و پس زمینه ای سنگین می سازد که موجب درخشش ابعاد ملایم تر رزگلد می شود. در سرتاسر اتاق از سایه های مختلف طوسی استفاده کنید تا المان های رزگلد را همراهی کند. از کمرنگ گرفته تا تیره، هر نقطه لایه های جذابی برای محیط فراهم می کند و لوازم تزئینی به رنگ رزگلد را چشمگیر می کند، به خصوص اگر از بافت های مختلفی استفاده کنید. برای افزایش موج رزگلد در اتاق، این سایه های متنوع طوسی را با رنگ شیکی مثل صورتی همراه کنید.

خانه صورتی

اگر به دنبال رنگ تندتری هستید اما همچنان طوسی ملایم را در فضا می خواهید، به سراغ آبی دودی بروید. این رنگ هم مانند طوسی در کنار رزگلد، ایجاد آرامش می کند. تناژ خنک آبی، به صورتی موجود در رزگلد اجازه می دهد بدون زرق و برق اضافی یا جلف بازی پرتو افکنی کند. برای تزئین فرعی پالت آبی دودی و رزگلد، سفید یک گزینه عالی است. در تصویر زیر می بینید که چطور وسایل سفید به اندازه سر سوزن هیجان تصویری ایجاد می کنند اما به خنکی آبی و گرمای رزگلد اجازه می دهند نقاط کانونی باقی بمانند.

یک قانون کلی می گوید که رنگ سفید، پس زمینه ای عالی برای رزگلد است، به خصوص اگر بخواهید رزگلد ستاره جذاب محیط باشد. مثل خیلی از رنگ های مکمل دیگر، سفید توجه ها را به خود جلب نمی کند. به گرمای رزگلد اجازه درخشش می دهد. نتیجه این ترکیب یک فضای باوقار و متین با ذراتی از شکوه خورشیدی است. اگر لوازم فرعی و تزئینی رزگلد شما در محیطی قرار گرفته که رنگ غالب آن سفید یا بژ است، اجسام سفید بیشتری با اشکال و بافت های مختلف به کار ببرید. اگر لوازم ریز تزئینی به رنگ سفید باشند، رزگلد به عنوان ویژگی خاص محیط باقی می ماند.

عکس کابینت

وسایل چوبی همراه خوبی برای تزئینات رزگلد هستند. هنگام ایجاد یک طرح برای محاصره لوازم رزگلد، به مبلمان و لوازم چوبی خود به چشم رنگ هایی از پالت نگاه کنید، نه شالوده و لوازم پرداخت گری شده. گرمای اغلب چوب ها مکمل خوبی برای تناژهای طلایی و صورتی رزگلد هستند. همچنین بافت ارگانیک و طبیعی چوب، حس زمخت و خشن این فلز را از بین می برد. سعی کنید در این پالت خنثی، فقط یک تزئین رنگی اضافه کنید. مقدار کمی رنگ هم تاثیر به سزایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما دارد، مثل کوسن های صورتی که در تصویر زیر به چشم می خورد.

عکس دکوراسیون منزل

اگر یک دکوراسیون داخلی تاثیرگذار و چیدمان منزل موقر می خواهید، لوازم رزگلد خود را با دیوار، مبلمان یا وسایل تزئینی بزرگ تر مشکی هماهنگ کنید. مینیمال بودن رنگ مشکی باعث چشمگیر شدن تمام لوازم رزگلد براق و متالیک محبوب شما خواهد شد. چنین ترکیبی تبدیل به ویژگی خاصی در اتاق می شود و یک حس باشکوه ایجاد می کند. هنگام استفاده از رنگ مشکی در پالت، مراقب میزان رزگلدی که نمایش می دهید باشید. کوچک ترین اجسام، حضور پر رنگی روی پس زمینه مشکی خواهند داشت. اگر مقدار رنگ رزگلد بیش از حد باشد یا لوازمی که این رنگی هستند بیش از حد بزرگ باشند، کل فضای اتاق را به دست گرفته و یک محیط برنجی و آتشین می سازند. در پالتی که رزگلد با رنگ های خنثی ترکیب شده، مشکی هم رنگ مناسبی است. در تصویر زیر صندلی چرمی منحنی مشکی و کوسن مشکی روبروی آن، تضاد جالبی با رزگلد و لوازم تزئینی خنثی دارند.

ترکیب آبی نیرودریایی (تیره) با اغلب رنگ ها، یک پالت کلاسیک و جاودانه می سازد. این حقیقت درباره رزگلد و آبی تیره هم صدق می کند. همانطور که درباره ترکیب رزگلد با مشکی و طوسی فهمیدیم، آبی تیره هم نور را به خود جذب کرده و اجازه می دهد درخشندگی رزگلد بدون شلوغی یا تندی بیش از حد پرتو افکنی کند. در چنین ترکیبی، هرچه کمتر بهتر کاربرد دارد. در دکوراسیون اتاق خواب زیر که با آبی تیره پوشیده شده می بینیم که چطور فقط یک وسیله به رنگ رزگلد (پایه چراغ ها)، گیرایی زیادی دارد اما توجه را از تختخواب به شدت زیبا و باسلیقه به خود معطوف نمی کند.

اگر به دنبال پالت خورشیدی هستید، رنگ زرد را با کمی لوازم رزگلد ترکیب کنید. سایه های طلایی زرد، روی پرتوهای طبیعی رزگلد بیش از هر رنگ دیگری تاکید می کند و یک پالت جالب و جذاب ایجاد می کند. هر سایه ای از رنگ زرد به زیبایی با رزگلد ترکیب می شود، مثل ترکیب زرد و نارنجی. اما در این ترکیب یک پس زمینه خنثی ایجاد کنید. این عکس به وضوح نشان می دهد چطور یک اتاق با رنگ طوسی خنثی، توسط کوسن های زرد روشن و شاداب می شود. چراغ های آویز سقفی رزگلد دقیقا به اندازه کافی درخشندگی به همراه دارند تا به فضا شکوه و جبروت بدهند، نه به اندازه ای که کل محیط را به دست بگیرند. سعی کنید به پالت زرد و رزگلد خود، آبی کمرنگ هم اضافه کنید. یک دیوار آبی یا تعدادی لوازم تزئینی آبی روشن، از میزان زردی محیط کم می کند اما گرما و تابش وسایل فلزی رزگلد را حفظ می کند.

دکوراسیون منزل

 

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “دکوراسیون منزل با رنگ صورتی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *