اصطلاحات رنگ‌ها در دکوراسیون

رنگ‌ها در دکوراسیون و ترکیب آنها دارای اصطلاحات متفاوتی است که شرح مختصری از آن را برایتان بیان می کنیم:
رنگ‌های سرد: رنگ‌های سرد‌ مانند سبز و آبی، رنگ‌هایی است که استرس و هیجان را کاهش می‌دهند. هر ترکیب رنگی دیگری نیز که حاوی مقدار زیادی تن آبی یا سبز باشد، رنگ سرد محسوب می‌شود‌ مانند خاکستری‌ای که با مقدار زیادی آبی ترکیب شده باشد که حس سرما را در شما انتقال می‌دهد و برعکس .  این رنگ برای مکان‌های پراسترس‌، مانند لابی اورژانس، اتاق‌های ویژه و زایشگاه بسیار مناسب است.
رنگ‌های زمینه: این رنگ، رنگی است که بزرگ ترین و بیشترین طرح از یک محیط را فرا می‌گیرد، مانند رنگ دیوارها. رنگ زمینه به‌عنوان‌ پذیرنده دیگر رنگ‌ها محسوب می‌شود. در محیط‌های مختلف باید به رنگ زمینه بسیار دقت کرد.
رنگ غالب: اصطلاح رنگ غالب در دکوراسیون داخلی ، همیشه بیشترین مقیاس رنگ محسوب نمی‌شود. هر رنگی که زودتر ذهن را به خود جلب کند و ‌ماندگارتر باشد، رنگ غالب نام می‌گیرد، مانند نوشته قرمز اتاق عمل پشت یک در سبز بزرگ.
رنگ متضاد: این رنگ‌ها در کنار هم جذابیتی خاص ایجاد می‌کنند ٰچنانکه اثرشان تا مدتی در ذهن باقی می‌ماند، مانند تابلوهای زمینه سفید با نوشته قرمز.
رنگ آکسان: رنگ‌های تند و جلب توجه‌کننده‌ای که برای زنده کردن و پرهیجان نمودن، به یک مجموعه رنگی اضافه می‌شود و برای جلب توجه بیشتر به کار میرود. مانند رنگ قرمز که در یک زمینه سفید به‌عنوان حاشیه قرار می‌گیرد و نظر را جلب می‌کند در قسمت بعدی به انواع دیگر اصطلاحات خواهیم پرداخت.

دکوراسیون ترکیبی

دکوراسیون ترکیبی.jpg6

مطالب مشابه...

0 افکار در “اصطلاحات رنگ‌ها در دکوراسیون”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *