آموزش رنگ آمیزی ساختمان

آموزش رنگ آمیزی ساختمان

“نکاتی برای رنگ آمیزی سریع خانه”

در بسیاری از مجلات طراحی دکوراسیون داخلی ، مطالبی در زمینه آموزش رنگ آمیزی ساختمان گفته شده که ابتدا همه لبه ها، قرنیزهای چوبی، چهارچوب در و گوشه ها را با قلم مو رنگ کنید، سپس با غلتک کل سطح دیوار را رنگ کنید. اما قبل از برداشتن قلم مو، روش جدید یکی دیگر از متخصصان نقاشی خانه را هم بررسی کنید. ابتدا با غلتک سطح دیوار را رنگ کنید، سپس با قلم مو سراغ لبه ها و گوشه ها بروید. برای یادگیری این روش، تصاویر مراحل کار او روی یک دیوار غیر مسطح را ببینید.

آموزش رنگ آمیزی ساختمان

غلتک را توی سطل رنگ فرو می کند و موقع بیرون آوردن آن را لبه سطل فشار می دهد تا رنگ اضافی چکه نکند. این کار باید رو به پایین انجام شود نه رو به بالا، در غیر این صورت رنگ به بیرون از سطل می پاشد. اگر همچنان رنگ اضافی روی غلتک مانده با کاردک آن را پاک کنید تا روی دیوار چکه نکند.

آموزش رنگ آمیزی ساختمان

غلتک را به صورت عمودی روی دیوار می کشد، فقط در جهت بالا و پایین تا وقتی به بخش نامسطح دیوار می رسد به مشکل نخورد. دور تا دور لبه های دیوار را با نوار چسب و کاغذ پوشانده تا با خیال راحت به کارش ادامه دهد و نگران کثیف کردن سقف و دیوارهای مجاور نباشد. این یک دیوار صاف و معمولی است که با غلتک باریک رنگ می شود پس نقاش می تواند در این حد به دیوار نزدیک شود، اگر دیوار طرح و نقش دار و غلتک ناصاف بود، این فاصله ممکن نبود. لبه پایین تر از سقف را به صورت افقی رنگ می کند و فاصله اش هم با دیوار کمتر است. تا نزدیکی دو سانتیمتری نوار چسب لبه دیوار پیش می رود، اگر ابتدا لبه ها را با قلم مو رنگ می کرد، می توانست یک نوار ۸ سانتیمتری را پر کند. به گفته این نقاش حرفه ای، این روش حجم زیادی از زمان نقاشی را کاهش می دهد، صحبت ۱ ساعت و نیم در برابر ۲۵ دقیقه است. بازویی غلتک را به طرفی که حرکت می کند نگه می دارد. در تصویر می بینید که از چپ به راست نقاشی می کند پس بازویی غلتک در طرف راست است. در این روش یک خط عمودی از رنگ روی دیوار نقش می بندد، این مقدار جمع شده رنگ روی دیوار را استفاده کرده و روی سطوح خالی پخش می کند. پس از تکمیل یک بخش از دیوار، یک بار دیگر رنگ روی آن می زند اما این بار فقط به طرف پایین رنگ می زند تا هر خط باقیمانده ای را صاف کند و رنگ یکدست شود.

آموزش رنگ آمیزی ساختمان

پس از تکرار رنگ کردن دیوار به دفعات دلخواه، لبه ها و گوشه های رنگ نشده را با قلم مو رنگ کنید. چون این نقاش با غلتک تا حد ممکن به نوار چسب لبه های دیوار نزدیک شد، این مرحله را سریع تر تمام می کند. در این مرحله باید قلم مو را داخل قوطی رنگ فرو کنید و هنگام بیرون آوردن، یک طرف قلم مو را لبه قوطی محکم فشار بدهید. از همین طرف تمیز شده برای رنگ کردن لبه های دیوار استفاده کنید تا این نقاط خوشرنگ تر شوند، و رنگ در گوشه های دیوار جمع و انباشته نشود.

آموزش نقاشی ساختمان

قبل از کندن نوار چسب با متد خاص باید صبر کنید رنگ خشک شود. توصیه می شود دستتان را نزدیک دیوار بگذارید و چسب را با زاویه ۴۵ درجه جدا کنید. اگر از دیوار دور باشید، چسب را با قدرت بیشتری می کشید، این تکنیک کمک می کند رنگ را همراه با چسب از دیوار جدا نکنید. حالا از دیوار فاصله بگیرید و به دیواری که در مدت زمان کوتاهی رنگ کردید افتخار کنید.

 

مطالب مشابه...

0 افکار در “آموزش رنگ آمیزی ساختمان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *